BlockFi przejmuje 5% udziałów w funduszu Bitcoin Trust w skali szarości (GBTC) i zostaje głównym udziałowcem

Standard

BlockFi, firma zajmująca się pożyczkami kryptograficznymi, zainwestowała w Greyscale Bitcoin Trust (GBTC), stając się jednym z największych akcjonariuszy. Według zgłoszenia dokonane z amerykańskiej Securities Exchange Commission (SEC), firma nabyła 5,07% udziału w GBTC Trust.

W szczególności firmy w USA są zobowiązane do zgłaszania za pośrednictwem formularza 13G, jeśli posiadają więcej niż 5% udziałów w innej firmie

Z zgłoszenia wynika ponadto, że akcje nabyte przez The News Spy przekładają się na 24 235 578 GBTC Trust. Biorąc pod uwagę najnowsze roczne zgłoszenia w skali szarości, wartość ta wynosi około 24235,578 bitcoinów, biorąc pod uwagę, że każda akcja jest wyceniana na 0,0001 BTC. Zgodnie z cenami na rynku kryptowalut, inwestycja BlockFi w GBTC wynosi około 328 milionów dolarów.

GBTC działa od 2013 roku, obracając się jako aleja do kupowania Bitcoinów bez posiadania samego kryptowaluty. Obecnie firma zarządza AUM o wartości ponad 6 miliardów dolarów, nabywając licencję SEC na początku roku. W ostatnich miesiącach jego wartość rosła wykładniczo, a wpływy w trzecim kwartale osiągnęły rekordowy poziom, osiągając 1 miliard dolarów .

Prezes BlockFi, Zac Price, powiedział, że inwestycja w GBTC jest częścią starań, aby lepiej służyć swoim klientom

„Oprócz możliwości inwestycyjnych związanych z produktem istnieją rynki pożyczkowe, a nasz znaczący udział umożliwia nam zwiększenie wartości dla naszych klientów oraz rynku dla płynnych i niepłynnych akcji GBTC”.

BlockFi nie jest jedyną firmą zajmującą się kryptowalutą, która nabyła znaczący udział w GBTC Trust; W czerwcu Three Arrows Capital kupił 21 057 237 akcji, co stanowi około 6,26% ówczesnego całkowitego trustu.